PLTS: Pred veliki okršaj Bišćan izgubio vodeću poziciju, Hrvati ponovo pogađali

Hrvati ponovo pogađali, Bišćan prepustio prvo mjesto.

Nakon završenog 33. kola Prve lige telekom Slovenije Maribor je postao nova vodeća momčad. Štajerci su slavili na gostovanju kod Krškog i upisali 22. pobjedu u sezoni, završeno je rezultatom 1:2. Gosti su vodili s 0:2, a u sudačkoj nadoknadi drugi pogodak u sezoni postigao je Josip Balić, precizno je gađao s ruba kaznenog prostora. Maribor je preskočio Olimpiju na prvom mjestu i pred subotnji, možda i odlučujući susret, ulaze s nešto više samopouzdanja. Olimpija pod vodstvom Igora Bišćana na svom stadionu nije uspjela svladati posljednjeplasirani Ankaran. Imali su zeleno-bijeli priliku za pobjedom pred kraj susreta, međutim nisu uspjeli realizirati kazneni udarac.

Domžale su gostovale u Kidričevom kod Aluminija i uspjele svladati protivnika, također rezultatom 1:2. Svi pogoci postignuti su u drugom poluvremenu, a mrežu Aluminija načeo je Marko Alvir. U igru je ušao u drugom poluvremenu i iskoristio lijepo dodavanje te zabio peti pogodak u sezoni. Domžale su i dalje na trećem mjestu, dok Aluminij drži osmu poziciju, koja im u ovom trenutku osigurava opstanak u ligi.

Najviše pogodaka postignutih je u Celju, gdje je s 1:3 slavio Rudar iz Velenja. Mladi, 21-godišnji Dominik Radić sudjelovao je kod svih pogodaka gostiju. U prvom poluvremenu upisao je asistenciju i zabio u 42. minuti, najbrži je bio na lopti i snalažljivošću povećao prednost Rudara. U 20. minuti nastavka Radić se poigrao obranom Celja i pogodio za nedostižnih 0:3, ipak pred sam kraj domaćin je uspio smanjiti zaostatak. Rudar je u borbi za četvrto mjesto ponovo ispred Celja, imaju tri boda prednosti.

Posljednja utakmica je odigrana u ponedjeljak između Gorice i Triglava iz Kranja, sva tri boda osvojili su gosti. Matej Poplatnik zabio je oba gola i ponovo je u vrhu ljestvice strijelaca, postigao je 16 golova kao i Marcos Tavares iz Maribora.

U subotu je na rasporedu susret u borbi za naslov prvaka, Olimpija gostuje u Ljudskom vrtu.