PLTS: Prvijenac Čanađije, pogodak Vizingera premalo za bodove

Pogotke zabili Dario Vizinger i Čanađija, Bišćan još povećao prednost.

U 24. kolu slovenske nogometne lige Prva liga Telekom Slovenije, još jednim porazom iznenadio je Maribor. Igor Bišćan koristi sve prilike i uz šestu uzastopnu pobjedu je stigao na deset bodova prednosti ispred prvog pratioca.

Novo kolo otvoreno je utakmicom između Rudara iz Velenja i Celja. Pobjeda je ostala u rukama domaćina, unatoč isključenju Leona Črnčiča u 77. minuti, nogometaša Rudara. Domaće je u vodstvo poveo Milan Tučić u osamnaestoj minuti, a za izjednačenje Celjana pogađa Dario Vizinger, pred kraj prvog poluvremena. Domaćinu je pobjedu osigurao Jaka Bijol u 58. minuti. Rudar je trenutno na četvrtom mjestu, tri boda ispred Celja, koji ima utakmicu više.

Lošu formu Maribora iskoristili su i nogometaši Krškog, te u Ljudskom vrtu slavili s 0:2. Goste je u vodstvo sjajnim pogotkom poveo Luka Volarič još u prvom poluvremenu. Odmah nakon izlaska iz svlačionica prednost gostiju povećava Luka Vekić, kod oba pogotka asistenciju je upisao Tonči Mujan. Krizi Maribora ne vidi se kraja i teško će uhvatiti razigranu Olimpiju, ipak ostaje još puno bodova u igri do kraja sezone.

Nogometaši Olimpije već su znali što bi značila nova pobjeda i napadački krenuli po nove bodove protiv Ankarana. Susret se odigrao u Novoj Gorici i bez publike, zbog zakonskih propisa o organizaciji priredbi. Austrijanac Stefan Savić pogađa za Ljubljančane u 22. minuti, pet minuta prije kraja poluvremena prvijenca u dresu Olimpije veselio se Dario Čanađija. U nastavku susreta vodeća momčad lige potvrdila je pobjedu još jednim pogotkom, u 81. minuti pogodak zabija branič Aris Zarifović.

U Kranju su snage odmjerili Triglav i Gorica, a susret je završen podjelom bodova. U prvom poluvremenu mreže su ostale netaknute, a domaćine je u 51. minuti u vodstvo nakon kornera poveo Rok Elsner. U 73. minuti izjednačava Dejan Žigon, njegov udarac zaustavio je domaći vratar, a na kraju lopta nesretno završila iza golove crte. Gorica s 27 osvojenih bodova drži šesto mjesto, dok je Triglav i dalje pretposljednji.

Golijadu su gledatelji mogli vidjeti u Domžalama, domaćin je slavio pobjedu nad Aluminijem s 6:1. Nakon prvog poluvremena nije se moglo naslutiti toliko golova, jer je završeno samo pogotkom Lovre Bizjaka. U posljednjih trideset minuta igre palo je čak šesto pogodaka, u 58. minuti golijadu započeo je Senijad Ibričić, pogotkom iz kaznenog udarca. U rasponu od trinaest minuta, domaćin stiže do prednosti od pet golova, među strijelce drugi put upisao se Bizjak, a svoje su dodali Amedej Vetrih i Rubin Hebaj. Časni pogodak za goste u 86. minuti postiže Rok Kidrič, a za konačnih 6:1 gol postiže Agim Ibraimi, dodao mu je Marko Alvir.