PLTS: Radić postigao dva pogotka u pobjedi Rudara, a Čanađija donio važnu pobjedu Olimpiji

Olimpija zadržala prednost, na tablici nema promjena.

Prvi susret 26. kola Prve lige Telekom Slovenije odigran je između Ankarana i Gorice, do kraja sezone će Ankaran odigrati utakmice na domaćem stadionu Gorice. Domaćini ovog susreta u 17. minuti ostaju s igračem manje, nakon opasnog starta isključen je Hermes Aristotelles Romero Espinoza. Gorica je tek u drugom djelu slomila otpor protivnika, oba pogotka zabio je Bede Amarachi Osuji. Nigerijac je oba pogotka zabio iz blizine, za vodstvo u 57. minuti, te za konačnih 0:2 u 83. minuti.

Maribor se vratio pobjedama, s 3:2 u Ljudskom vrtu slavili su nad neugodnim Celjem. Sve pogotke u dresu ljubičastih postigao je Luka Zahović. Na poluvrijeme otišlo se poravnatim rezultatom, Zahović je poveo Maribor u vodstvo u 16. minuti, a izjednačio Rudi Požeg Vancaš devet minuta kasnije. S dva pogotka Zahović je zabio za nedostižnih 3:1, drugi pogodak postiže nakon izlaska iz svlačionica, dok do hat-tricka stiže dvadeset minuta prije kraja. Pred sam kraj poraz gostiju ublažio je Joaquim Manuel Welo Lupeta.

Najviše pogodaka u subotu bilo je na susretu između Rudara iz Velenja i Aluminija, susret je završen rezultatom 4:2. Domaćin je po dva pogotka postigao u svakom od poluvremena, dok su gosta pogađali tek u drugom dijelu. Poslije 45. minuta igre vodio je Rudar, oba pogotka postigao je Dominik Radić, do sada je postigao četiri pogotka u prvenstvu. U drugoj minuti nastavka na 3:0 povećava Djair Terraii Carl Parfitt-Williams, zaostatak gostiju smanjuje njihov najbolji strijelac Ibrahim Arafat Mensah u 49. minuti. Četvrti pogodak u gol gostiju postiže Parfitt-Williams, a konačnih 4:2 postavlja Francesco Tahiraj u 65. minuti. Rudar je i dalje u gornjem djelu tabele, dok je Aluminij na osmom mjestu.

Ljubljanska Olimpija gostovala je u Krškom i stigla do minimalne pobjede pogotkom na početku drugo poluvremena. Vodeća momčad lige imala je kontrolu igre, međutim nisu uspjeli svladati domaćeg vratara. Jedini pogodak za vrijedna tri boda postiže Dario Čanađija u 48. minuti. U subotu momčad Igora Bišćana čeka težak ispit, u Stožice im dolaze Domžale, koje su upisale 11 uzastopnih pobjeda i zadale posljednji poraz Olimpiji.

Večernji susret još jednom pripao je Domžalama, ovog puta svladali su Triglav iz Kranja. Gosti su nudili dobar otpor do 59. minute, žute u vodstvo dovodi Lovro Bizjak. U posljednjih dvadeset minuta domaćin postiže još dva pogotka, Amadej Vetrih pogađa za 2:0, dok se za konačnih 3:0 pobrinuo Senijad Ibričić, pogotkom iz kaznenog udarca. Domžale i dalje ostaju poravnate s Mariborom, obje momčadi iza Olimpija zaostaju deset bodova, ali imaju po susret manje od zeleno-bijelih.