PLTS: Radić sudjelovao kod oba pogotka, Cvek i Vizinger strijelci u visokoj pobjedi Celja

Među strijelcima Dominik Radić, Lovro Cvek i Dario Vizinger.

Nogometno prvenstvo Sloveniji sve je bliže kraju, a u borbi za naslov ostale su tri momčadi. U subotu su 27. kolo otvorili Celje i Krško, pobjedu s 5:0 upisao je domaćin. Celjani su u vodstvo stigli već u trećoj minuti, za vodstvo zabija Jan Andrejašič. Gosti se nakon brzog zaostatka nisu uspjeli sabrati i primili su još četiri zgoditka. Za 2:0 među strijelce se upisuje 22-godišnji Varaždinac Lovro Cvek, postigao je treći zgoditak u sezoni. Vodstvom domaćina s 2:0 završeno je prvo poluvrijeme. Odmah nakon izlaska iz svlačionica Celje postiže i treći pogodak, na asistenciju Cveka pogađa Rudi Požeg Vancaš. U 73. minuti još jedan pogodak u mreži Krškog, strijelac je bio Amadej Brecl, a konačnih 5:0 postavlja Dario Vizinger u 81. minuti, postigao je četvrti pogodak u sezoni.

Olimpiju Igora Bišćana čekala je peta utakmica u dva tjedna, što je ostavilo traga na vodećoj momčadi lige. Nasuprot su stajale Domžale, koje su u Stožicama lovile rekord lige od dvanaest uzastopnih pobjeda. Sjajno su Ljubljančani otvorili susret, u šestoj minuti zabio je Ricardo Alves, a dodao Dino Štiglec. Do kraja susreta Olimpija je branila prednost s početka utakmice, ipak nije uspjela u toj nakani. U sudačkoj nadoknadi izjednačava Lovro Bizjak i oduzima Olimpiji bitne bodove u borbi za naslov.

U Kranju je odigrana prva nedjeljna utakmice, Triglav iz Kranja ugostio je Rudar iz Velenja. Domaći su i osamnaesti put ostali praznih ruku, Rudar je slavio s 0:2. Oba pogotka postigli su u prvom poluvremenu, u 40. minuti strijelac je bio Edin Šehić, asistenciju je upisao Dominik Radić, koji potvrđuje pobjedu Rudara, pogotkom tri minute kasnije. Triglav je zbog crvenih kartona susret završio s dva nogometaša manje i čeka ih i dalje teška borba za opstanak.

Aktualni prvaci iz Maribora nakon nekoliko pogrešaka silovito su krenuli u obranu naslova, ovog puta s 0:6 slavili su kod Gorice. Gosti su u prvom dijelu zabili četiri pogotka, sve u posljednjih dvadeset minuta. Golove je zabilo šest različitih strijelaca, mrežu domaćina načeo je Saša Ivković, a pogodili su još Jan Mlakar, Dino Hotić i Luka Zahović. Pobjednik više nije bio upitan i drugoplasirana momčad zabila je još dva zgoditka, strijelci su bili Blaž Vrhovec i Marcos Tavares. Pobjedom se Maribor Bišćanovoj Olimpiji približio na pet bodova i pokazao da se ne predaje u borbi za naslov prvaka.

Posljednji susret odigran je u Kidričevom i završen podjelom bodova između domaćeg Aluminija i Ankarana. Pogotci su postignuti na početku i pred kraj utakmice. Aluminij je već u petoj minuti u vodstvo poveo Rok Kidrič, a prednost su držali do samog kraja. Tri minute prije isteka regularnog vremena vrijedan bod Ankaranu donosi Raoul Junior Delgado. Kao u vrhu i na dnu tablice vodi se velika borba, Triglav je s petnaest bodova posljednji, dok je Ankaran skupio dva više.