PLTS: Skroman učinak hrvatskih nogometaša, upisali dvije asistencije

Odigrano je novo kolo, a jedna utakmica je i odgođena.

Slovensko nogometno prvenstvo trebalo je ponuditi pet utakmica, dvije u subotu i tri u nedjelju. Zbog vremenskih neprilika odgođen je susret između Rudara iz Velenje i Gorice, a na rasporedu je već u srijedu.

Nogometaši Krškog na svom su travnjaku dočekali Triglav iz Kranja i unatoč rezultatskom zaostatku i igraču manje uspjeli iznuditi remi, pogotkom iz kaznenog udarca. Najviše pogodaka postignutih je u Murskoj Soboti, gdje je Mura s 3:2 svladala Aluminij. Domaći su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu, hat-trick je postigao Rok Sirk, kod prvog pogotka asistenciju je upisao Luka Bobičanec. Pred sam kraj gosti su s dva pogotka smanjili zaostatak, međutim, pobjeda Mure nije bila ugrožena.

Susret kola odigran je u Domžalama, gdje je gostovala Olimpija, koju je u šestom kolu vodio već treći trener. U međuvremenu Domžale je napustio hrvatski nogometaš Petar Franjić, karijeru će nastaviti u Širokom Brijegu. Aktualni prvaci s 0:2 vodili su u 26. minuti i uvjerljivo vodstvo držali do samog kraja. Na asistenciju Daria Melnjaka domaći su u 90. minuti postavili konačni rezultat 1:2.

Vodeća momčad lige iz Maribora, na svom travnjaku nije uspjela svladati razigranog Celja, susret je završen podjelom bodova rezultatom 1:1.

Rezultati 6. kola:

NK Krško – NK Triglav Kranj 1:1 Ristovski 86’ (11m); Udovič 72’

NŠ Mura – NK Aluminij 3:2 Sirk 7’, 20’, 55’; Tahiraj 86’, Kene 93’

NK Domžale – NK Olimpija Ljubljana 1:2 Husmani 90’; Kronaveter 5’, Vombergar 26’

NK Maribor – NK Celje 1:1 Šuler 77’; Džinić 82’

NK Rudar Velenje – ND Gorica (odgođeno, 29.8.2018)