PLTS: Uspješan vikend hrvatskih nogometaša

Odigrane su utakmice drugog kola.

Odigrano je drugo kolo Prve lige Telekom Slovenije, nakon kojeg su vodstvo preuzele Domžale i Aluminij iz Kidričevog.

Maribor je u Ljudskom vrtu dočekao novog prvoligaša Muru, dok je Olimpija gostovala u Krškom, a oba susreta završena su bez postignutih golova. U petak su drugo kolo otvorili Celje i Gorica, a utakmica je završena rezultatom 2:2. Celje je pred kraj prvog djela vodilo s 2:0, da bi se u nastavku susreta Gorica vratila po bod. I drugo kolo zaredom pogodak je postigao Andrija Filipović i smanjio zaostatak, dok je izjednačio Semir Smajlagić pravim eurogolom.

Triglav je na svom terenu ostao bez bodova, s 1:3 svladao ih je Aluminij. Domaći su do vodstva došli već u drugoj minuti, no svega tri minute kasnije prvi pogodak u dresu Aluminija postiže hrvatski nogometaš Damir Grgić. Do kraja susreta gostili su uspjeli postići još dva pogotka, posljednjeg, trećeg u sudačkoj nadoknadi. Uspješan start u sezonu potvrdile su Domžale i nanijele Rudaru još jedan poraz. U dresu žutih i drugi susret zaredom pogađa Tonči Mujan, najbolji asistent lige u prošloj sezoni, bio je to jedini pogodak u prvom djelu. U nastavku utakmice još dva pogotka postiže bivši igrač Hajduka, Senijad Ibričić. Poraz gostiju pred kraj utakmice ublažio je, u prošloj sezoni nogometaš Cibalije, Vlatko Šimunac.

Rezultati 2. kola:

NK Krško – NK Olimpija Ljubljana 0:0

NK Maribor – NŠ Mura 0:0

NK Domžale – NK Rudar Velenje 3:1 Mujan 23’, Ibričić 49’, 57’; Šimunac 87’

NK Triglav Kranj – NK Aluminij 1:3 Majcen 2’ (11m); Grgić 5’, Krajnc 64’, Trdina 93’

NK Celje – ND Gorica 2:2 Vancaš 39’, Lotrič 42’; Filipović 67’, Smajlagić 86’