PLTS: Već u prvoj sezoni Bišćan u borbi za duplu krunu

Igor Bišćan do naslova u prvoj sezoni.

Završeno je nogometno prvenstvo u Sloveniji, a naslov se ponovo vratio u Ljubljanu, najuspješnija momčad sezone bila je Olimpija.

Prije početka susreta u Domžalama momčad Igora Bišćana imala je dva boda prednosti ispred Maribora. Zbog boljeg ishoda u međusobnim susretima s Mariborom, Olimpija je mogla u Domžalama naslov osvojiti i s neodlučenim rezultatom. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a do vodstva stiže domaćin u 67. minuti, na dodavanje Marka Alvira pogodak zabija Lovro Bizjak. Nakon primljenog pogotka Olimpija je krenula u lov na izjednačenje i u tome uspjela u 80. minuti, kada je iz kaznenog udarca ponovo za naslov zabio Rok Kronaveter. Olimpija i Maribor imale su isti broj osvojenih bodova, ipak naslov ostaje u rukama Ljubljančana. Za dva dana na rasporedu je finale Kupa Slovenije, u kojem igraju protiv Aluminija.

Mariboru je za obranu naslova bila potrebna pobjeda u srazu s Goricom i poraz Olimpije. Prvaci su svoj dio posla odradili i slavili pogocima u razmaku od dvije minute. U 20. minuti zabija drugi strijelac lige Marcos Tavares a konačni rezultat dvije minute kasnije postavlja Dare Vršič. U redovima Maribora imaju najboljeg strijelca lige, s 18 postignutih golova najuspješniji je bio Luka Zahović.

Susret između Krškog i Celja završen je pobjedom gostiju, što ipak nije bilo dovoljno za četvrto mjesto, koje bi ih moglo voditi u europska natjecanja. Jedini pogodak na susretu postignut je u petoj minuti, a zabio je Nino Pungaršek, četvrti put u sezoni.

Napeto je bilo i u borbi za deveto mjesto, koje vodi u dodatne kvalifikacija za ostanak u Prvoj ligi telekom Slovenije. Ankaran je pobijedio Aluminij rezultatom 2:1, što ipak nije bilo dovoljno za ulazak u kvalifikacije. Domaći su u 20. minuti poveli s 2:0, golovima Patrika Bordona i Erika Glihe. Prednost su čuvali do 85. minute, kada konačni rezultat postavlja Rok Kidrič. Pošto su do pobjede stigli i nogometaši Triglava iz Kranja, oni imaju priliku ostati među najboljim klubovima u Sloveniji. Do pobjede protiv Rudara iz Velenja stigli su četiri minute prije kraja, pogodak je postigao Luka Majcen.