Pobjeda Barcelone, gol i asistencija Ivana Rakitića

Barcelona je u 25. kolu Primere na gostovanju svladala Granadu rezultatom 1:3, a briljantnu partiju odigrao je Ivan Rakitić.

Ivan Rakitić/Getty Images

U drugom dvoboju 25. kola španjolskog prvenstva Barcelona je predvođena sjajnim Ivanom Rakitićem pobijedila Granadu u gostima i barem na jedan dan smanjila prednost vodećeg Reala na jedan bod. U pobjedu 1:3 hrvatski reprezentativac ugradio je pogodak i asistenciju, dok su ostala dva pogotka djelo Luisa Suareza i Lionela Messija.

U 25. minuti katalonska momčad povela je nakon što je Suarezov udarac nespretno očistio branič Granade, na loptu je natrčao Rakitić i pogodio nebranjeni dio mreže. U 48. minuti na scenu opet stupaju Suarez i Rakitić. Urugvajsko-hrvatska veza odigrala je sjajan dupli pas nakon kojega je Suarez pogodio za dvostruku prednost Barcelone.

Nadu domaćima vratio je Fran Rico koji je u 53. minuti iskoristio jedanaesterac koji je skrivio stoper Marc Bartra. U 70. minuti Lionel Messi potvrdio je pobjedu gostiju nakon što je Rakitić ponovno uposlio Suareza koji je nesebično asistirao za Messija koji ne griješi za 19. pobjedu Katalonaca u ovoj sezoni.

Rakitiću je ovo bio ćetvrti pogodak te peta asistencija u Primeri ove sezone, dok njegova Barcelona sada zaostaje jedan bod za Realom koji sutra ugošćuje Villareal. Treći Atletico ima 53 boda.