Treća utakmica u tri dana za košarkaše Cibone

Pobjeda Cibone u Ligi prvaka

Košarkaši Cibone na svom parketu pobijedili su litvanski Juventus Utena u sklopu 12. kola Lige prvaka. Bolestima i umorom prožeta momčad Vukova zahvaljujući odlično odigranoj četvrtoj četvrtini pobijedila je litvance rezultatom 81:71 (21-20, 14-22, 19-18, 27-12).

Prva četvrtina je bila izjednačena za obje momčadi te je Cibona na predah otišla s poenom prednosti. Dok su u drugoj četvrtini Litvanci napravili seriju od 17-0 te došli u visoko vodstvo. Cibona je podigla tempo te u trećoj četvrtini polako počela preuzimati utakmicu. Serijom od 25-3 zagrebački košarkaši osigurali su vodstvo koje Juventus nije uspio sustići. Treba također spomenuti odličnu Ciboninu obranu u zadnjim četvrtinama, Litvanci čak po šest minuta nisu uspijevali zaprijetiti Ciboni.

Željko Šakić s 21 košem i Scotty Reynolds s 18 ubačaja i 9 asistencija bili su najbolji kod Cibone, dok je Vytautas Sulskis ubacio 15 poena za Juventus.

Nakon 12 kola Cibona drži peto mjesto s omjerom pobjeda i poraza 5-7, dok je Juventus četvrti sa 7-5.

U pretposljednjem, 13. kolu Cibona za tjedan dana gostuje u Strasbourgu.