Pobjeda Donne Vekić u Indian Wellsu

Vekić-Chirico: 6:4, 6:3.

Donna Vekić/Getty Images

Mlada Osječanka Donna Vekić ostvarila je prvu pobjedu na WTA Touru poslije više od šest mjeseci i trijumfa kontra Jovane Jakšić u Sydneyju.

Hrvatica je svladala 18-godišnju Amerikanku Louisu Chirico (148. igračicu svijeta) sa 6:4, 6:3, iskoristivši na najbolji način povoljan ždrijeb te izborivši drugo kolo turnira u Kaliforniji.

Vekić je za pobjedu trebalo 75 minute igre. Amerikanka je u prvom setu već na startu uzela hrvatskoj predstavnici break i otišla na 2:0, no Vekić se vratila i u završnici seta uspjela još jednom uzeti suprnici servis te slaviti sa 6:4. Drugi je set Osječanka odigrala znatno bolje, osobito na servisu, te je glatko slavila s konačnih 6:4, 6:3.

U drugom kolu je očekuje Kazahstanka Zarina Dijas.