Pobjeda Estudiantesa, odličan učinak bivšeg igrača Cedevite i Cibone

Suton je ugradio 12 poena u prvu Estudiantesovu pobjedu sezone u ACB ligi.

Odigrane su dvije utakmice četvrtog kola ACB lige koje nisu ponudile prevelika uzbuđenja. Unicaja je na domaćem terenu upisala laganu pobjedu protiv Real Betisa, a Estudiantes je slavio u gostima kod San Pablo Burgosa uz vrlo dobar nastup Gorana Sutona.

Treću pobjedu u sezoni upisala je Unicaja koja na domaćem terenu nije imala prevelikih problema protiv Real Betisa. Slavila je rezultatom 99:71 i tako ostavila jučerašnje protivnike bez boda. Domaćin je na otvaranju susreta poveo s 10:0 i do kraja susreta bez većih problema sačuvao prednost. Samo je bilo pitanje kojom će razlikom pobijediti.

Domaćina je do pobjede predvodio Nemanja Nedović s 22 poena, Ray McCallum dodao je 16 koševa i šest asistencija. Najbolji je kod gostiju bio Ryan Kelly sa 16 koševa i šest dodavanja.

Sličan razvoj rezultata mogli smo vidjeti i na utakmici San Pablo Burgos – Estudiantes, gdje je do nešto lakše pobjede došla gostujuća momčad rezultatom 87:72 i tako upisala prve bodove. S druge strane, San Pablo ostaje bez bodova. Ipak, za razliku od Betisa, domaćin se držao jako dobro tri četvrtine, iako je gotovo stalno hvatao zaostatak. Još je na ulasku u posljednju četvrtinu zaostajao sedam razlike (64:57), no Estudiantes je pojačao kada je najviše trebalo i zaključio susret bez većih problema.

Niklas Caner-Medley s 15 koševa bio je najbolji u redovima pobjedničke momčadi. Goran Suton je za 22 i pol minute provedene na terenu ostvario učinak od 12 poena (4/8 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2), tri skoka i jedne asistencije.

Jedini raspoložen u redovima domaćina bio je Goran Huskić s 18 koševa.