POBJEDA!!! Hrvatska slavila protiv Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva!

Hrvatska je nakon sedam godina slavila protiv Srbije!

Hrvatska vaterpolo reprezentacija srušila je Srbiju u polufinalu Svjetskog prvenstva s 12:11.

Gledali smo tvrd početak utakmice, s puno isključenja na obadvije strane. Srbija je prva pogodila u polufinalu preko Prlainovića. U zadnjoj sekundi Hrvatska je preko Sandra Sukna izjednačila na 1:1.

U drugoj četvrtini vidjeli smo osam golova, Prlainović je zabio za vodstvo 2:1, nakon toga Srbija je povela 3:1, Hrvatska je preko Lončara i Bušlje došla do 3:3, Nikako ne uspijevamo zaustaviti Andriju Prlainovića koji je pogodio i treći put zabio je s igračem više. Do kraja je Srbija postigla još jedan pogodak, ali Barakude su dva puta tresle mrežu Srbije i na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom (5:5).

U trećoj četvrtini ponovno smo vidjeli osam golova, sjajna igra na obadvije strane, treća četvrtina završila je s 9:9.

U zadnjoj četvrtini poveli smo ubrzo 11:10, Mandić je izjednačio na 11:11, Hrvatska je povela 12:11, u sljedećem napadu Mandić je pucao ravno u naš blok, uspjeli smo se obraniti. Srbija do kraja utakmice nije uspjela postići pogodak i Hrvatska je u dramatičnom polufinalu slavila protiv Srbije za finale Svjetskog prvenstva.

Barakude će u finalu u subotu igrati protiv reprezentacije Mađarske.