Kvalifikacije za EP: Hrvatski rukometaši uvjerljivo svladali Tursku

U kvalifikacijama za Europsko prvenstvo Hrvatska je bez većih problema upisala drugu pobjedu svladavši Tursku u Ankari (32:22).

Nakon uvjerljive pobjede nad Nizozemskom na otvaranju kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje se 2016. godine održava u Poljskoj, Hrvatska je danas dvoznamenkastom prednošću pobijedila Tursku rezultatom 22:32. Od početka susreta hrvatski reprezentativci diktirali su tempo utakmice. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Hrvatske od sedam razlike (9:16). U drugom poluvremenu ista priča. Hrvatski rukometaši vodili su čak i 12 golova prednosti, a na kraju smo se zaustavili na +10.

Najbolji strijelci u hrvatskim redovima bili su Kopljar i Čupić sa po šest pogodaka, Stepančić je dodao četiri, a na golu se istaknuo Alilović sa deset obrana. Priliku su dobili i neki novi igrači poput Rakovića i Cindrića. U našoj skupini osim Hrvatske, stopostotna je i Norveška koja je također pobijedila Nizozemsku u gostima i Tursku na domaćem terenu. Sljedeća dva susreta Hrvatska igra upravo protiv Norveške u travnju sljedeće godine, a ti susreti trebali bi odlučiti vodeću momčad skupine.

Nova iskušenja za hrvatsku reprezentaciju slijede na Svjetskom prvenstvu u Kataru koje se održava od 15. siječnja do 1. veljače. Hrvatska igra u skupini sa Bosnom i Hercegovinom, Makedonijom, Austrijom, Tunisom i Iranom.