Pobjeda Hrvatske vrijedna ostanka u 1B diviziji

Hrvatskoj bi za ostanak mogao biti dovoljan poraz od Rumunjske sa dva razlike.

Hrvatska hokejaška reprezentacija upisala je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu prve B divizije u Litavskom gradu Kaunasu, a na veliko iznenađenje mnogih, Oklopnici su bili bolji od favorizirane Ukrajine rezultatom 4:2.

Hrvatska je fantastično otvorila utakmicu i već nakon 13 minuta došla do gotovo nedostižne prednosti od 3:0. Već u petoj minuti Ivan Janković je sa igračem više doveo Hrvatsku u vodstvo nakon asistencija  Nikole Senzela i Mislava Blagusa. Hrvatska je na isteku 11. minute došla do povećanja vodstva, ovog puta sa igračem manje, a Ukrajince je šokirao Tom Zanoški. Potpuni nokaut za Ukrajince zadao je Dominik Kanaet minuti kasnije golom za 3:0 i veliku prednost.

Hrvatski hokejaši fantastično su igrali obranu i čuvali rano stečeno vodstvo, a vratar Mate Tomljenović prvi puta je posegnuo u mrežu po pak 13 minuta prije kraja utakmice, kada je Katrych iskoristio powerplay. Utakmicu je zakomplicirao golom sedam minuta prije kraja Nimenko, a našim hokejašima uvukla se nervoza jer su kao i protiv Japana bili u nezgodnom položaju da prokockaju vodstvo. Ipak Japan se nije ponovio, a igru bez vratara Ukrajine iskoristio je Domen Vedlin golom dvije sekunde prije kraja za konačnih 4:2.

Posljednji gol Vedlina mogao bi puno značiti Hrvatskoj u borbi za ostanak. Ukoliko ne bude iznenađenja u posljednja dva kola, Hrvatska smije izgubiti sa dva razlike od Rumunjske da bi izborila ostanak u 1B diviziji.