Pobjeda Karlovića u Halleu, očekuje li nas hrvatski četvrtfinale?

Ivo Karlović vs Alexander Zverev: 6:7 (5), 6:3, 6:3

Ivo Karlović izborio je četvrtfinale ATP 500 turnira u njemačkom Halleu pobjedom nad domaćim tenisačem s pozivnicom, Alexanderom Zverevim.

Protiv 18 godina mlađeg tenisača, ‘Div sa Šalate’ je preokrenuo rezultat kao i u prvom kolu protiv Santiaga Giralda. Ponovno je 27. tenisač svijeta izgubio prvi set u tie-breaku rezultatom 7:5 no nakon toga vidjeli smo 36-godišnjeg Karlovića u odličnom izdanju.

Prvo je s jednim breakom u drugoj dionici vratio meč na početak, a nakon toga u trećem setu radi break kod rezultata 2:2. Na kraju dvoboja Karlović ponovno oduzima servis Zverevu za potvrdu pobjede. Najveća prednost Ive Karlovića bila je na servisu iz kojega je ispucao čak 21 as.

U sljedećem kolu u petak očekuje ga bolji iz susreta još jednog hrvatskog tenisača Borne Ćorića i Čeha Tomasa Berdycha.