Pobjeda Kristoffersena, Hrvati bez druge vožnje

Henrik Kristoffersen slavio na na slalomskoj utrci u Kranjskoj Gori, a hrvatskih skijaša nije bilo u drugoj vožnji...

Zanimljiv je bio muški slalom u Kranjskoj Gori. Slavio je mladi Norvežanin Henrik Kristoffersen, koji je do treće pobjede u karijeri stigao s 24 stotinke prednosti ispred Razzolija. Na postolju je bio i Hargin. Hirscher je uspio u drugoj vožnji popraviti plasman za čak 13 pozicija, te se šestim mjestom odvojio na 164 boda prednosti ispred Jansruda u ukupnom poretku Svjetskog kupa. U poretku slaloma vodi Neureuther s 55 bodova više od Hirschera.

Niti jedan od trojice hrvatskih skijaša nije se plasirao u drugu vožnju. Filip Zubčić osvojio je 32. mjesto, dok je Ivica Kostelić završio na 40. poziciji i neće nastupiti na finalu u Meribelu. Moguće je da smo danas posljednji puta gledali Ivicu u Svjetskom kupu. Matej Vidović bio je na 49. mjestu.