PREMIERSHIP

Pobjeda Liverpoola, remiji Arsenala i Tottenhama

Nogometaši Liverpoola u devetom kolu Premier lige pobijedili su na Anfieldu WBA s 2:1. Iako rezultat sugerira da su se Redsi namučili doći do pobjede, na terenu je u gotovo cijelom susretu postojala samo jedna momčad. Strijelci za Liverpool bili su Mane u 21′, te Coutinho u 35. minuti. Gosti su smanjili u 81. minuti golom Garetha McAuleya. Ovom pobjedom Redsi su skočili na drugo mjesto s istim brojem bodova kao i vodeći Arsenal.

U ostalim susretima najzanimljivije bilo je na Emiratesu gdje je Arsenal nakon pozitivnog niza “prosuo” dva boda protiv Middlesbrougha odigravši samo 0:0. Ništa bolje nije prošao ni Tottenham na gostovanju kod Bournemoutha gdje je također završilo bez pogodaka.

Novu pobjedu teškom mukom ostvario je i hrvatski trener Slaven Bilić čiji West Ham je u 94. minuti došao do pobjede protiv posljednjeg Sunderlanda. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Winston Reid.