DOBAR START LUČIĆ BARONI

Pobjeda Lučić Baroni u Acapulcu, poraz Čorića u Dubaiju

Najbolja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić Baroni plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Acapulcu nakon što je u prvom kolu pobijedila Amerikanku Irinu Falconi 6:2, 6:3. Borna Čorić zaustavljen u drugom kolu od strane Kohlschreibera sa 6:2, 7:6.

Mirjana Lučić-Baroni/Getty Images

U meču koji je trajao sat i deset minuta nije serviran nijedan as. Naša je tenisačica napravila čak 11 dvostrukih pogrešaka, ali je bila bolja na prvom i na drugom servisu sa 65 posto i 38 posto učinkovitosti te je suparnici sedam puta uzela servis, dok je svoj gubila tri puta. Lučić Baroni je u meču osvojila 62, a Falconi 47 od ukupno 109 poena.
U drugom kolu čeka ju puno teža zadaća budući da igra sa Britankom Johannom Kontom koja je u sjajnoj formi ove sezone. Dosada su se samo jednom sastale a pobjedu je odnijela Konta.

Borna Ćorić neće uspjeti ponoviti polufinale Dubaija iz prošle godine. U drugom kolu zaustavio ga je Nijemac Philipp Kohlschreiber koji je slavio u dva seta sa 6:2, 7:6(5).
U prvom setu Borna je ostao bez ijedne break prilike te je Nijemac s nizom od četiri gema zaredom lagano osvojio set sa 6:2.
No, u drugom setu je Ćorić pružio daleko snažniji otpor 28. tenisaču svijeta i bio na pragu ulaska u set odluke.
Hrvatski Davis Cup reprezentativac u drugom je setu daleko bolje servirao pa je Kohlschreiber ostao bez ijedne break-lopte, dok ih je Ćorić imao čak šest, jednu u prvom gemu, dvije u trećem (15-40) te još tri u 11. gemu (0-40), ali se Nijemac uspio izvući iz svih kriznih situacija. Nažalost, pri vodstvu njemačkog tenisača 3-2 u tie-breaku, naš je igrač napravio jedinu dvostruku pogrešku u meču, što se pokazalo odlučujućim trenutkom. Ćorić taj zaostatak nije uspio nadoknaditi, a Kohlschreiber je nakon 91 minute borbe realizirao treću meč-loptu.

Ipak, u ždrijebu nam je ostao još jedan predstavnik a to je Franko Škugor koji će oko 17:30 igrati protiv drugog nositelja turnira Švicarca Stana Wawrinke.