Pobjeda nogometaša Rijeke, remi Dinama i poraz Hajduka

Prijateljske utakmice: Triglav - Rijeka 1:4, Dinamo - Rostov 1:1, Hajduk - Rabotnički 0:2

Domagoj Antolić

Tri najuspješnija hrvatska kluba u protekloj sezoni nastavljaju sa pripremnim utakimcama. Rijeka je igrala protiv Triglava,  Dinamo protiv Rostova, a protivnik splitskog prvoligaša bio je prvak Makedonije Rabotnički.  Najviše uspjeha imala je Rijeka koja je pobijedila Triglav iz Kranja rezultatom 4:1. Iako je trener Matjaž Kek na teren poslao  šarolik sastav (minute nisu upisali Knežević, Vargić, Tomečak, Anas Sharbini, Močinić i Moises) doprvak Hrvatske lagano se  obračunao sa Slovencima. Strijelci za riječku momčad bili su Kramarić, Jugović, Tadić te Jajalo kojemu je ovo prvijenac za momčad Rijeke.

Nešto manje uspjeha u svom prijateljskom susreta imao je zagrebački Dinamo. Izabranicima Zorana Mamića suprotstavila se momčad Rostova. Susret je završio bez pobjednika, 1:1. Dinamo je poveo sjajnim pogotkom Domagoja Antolića u 38. minuti. Vezni igrač Dinama prošao je po lijevoj strani, driblingom izbacio protivničkog braniča, te lijevom nogom sjajno naciljao suprotne rašlje.  Prednost je trajala do 57. minute. Tada je Trošečkin pucao sa desetak metara, lopta je promijenila smjer na putu prema vratima  Dinama i prevarila nemoćnog Ježinu. Do kraja utakmice rezultat se nije mjenjao. Valja napomenuti kako je utakmicu uživo pratio  vratar Eduardo, najnovije pojačanje modrih.

Hajduk je pak, u rezervnom sastavu, poražen od Rabotničkog. Makedonce je u 57. minuti u vodstvo doveo Daniel Avramovski, a  pogodak za 2:0 postignut samo osam minuta kasnije djelo je Arene Chuma.