Pobjeda protiv Bjelorusije!

Hrvatska došla do prvih bodova na Europskom prvenstvu .

Manuel Štrlek

Hrvatska je pobjedom otvorila Europsko prvenstvo u rukometu. U Katowicama su naši rukometaši s 27:21 bili bolji od Bjelorusije.

Iako je Bjelorusija najlakši protivnik u skupini, pribojavali smo se ove utakmice. Izbornik Željko Babić je u Poljsku odveo pomlađenu reprezentaciju.

Da smo imali razloga za brigu, pokazalo se u prvom poluvremenu utakmice. Bjelorusija je pokazala dobru igru i u jednom je trenutku bila na +3. U napadu nismo imali previše raspoloženih igrača, a u obrani nismo pronašli načina da zaustavimo Siarheia Rutenku.

Bjelorusi su otvorili utakmicu s 2:0, a tu prednost su uspijevali zadržati sve do same završnice prvog dijela utakmice. Hrvatska je u tom razdoblju primila 15 golova, definitivno previše.

Nakon 15:15 u prvom dijelu, Hrvatska je pokazala snagu. Nakon što u prve tri minute drugog poluvremena niti jedna reprezentacija nije postigla pogodak, Čupić je pogotkom s krila donio prvo vodstvo Hrvatskoj na utakmici, a nakon toga se izabranici Željka Babića više nisu osvrtali. U 39. minuti prvi su put poveli s tri razlike (20-17), u 50. četiri (24-20), a u 54. pet (26-21) i pitanje pobjednika je bilo odlučeno.

Najbolji u našim redovima bio je Manuel Štrlek koji je zabio 9 golova. Ivan Čupić i Marko Kopljar su dodali po 5. Kod Bjelorusa Rutenka 8, a Šilović 7 golova.