Pobjeda rukometašica za kraj turnira u Češkoj

Rezultat se kretao od šest golova zaostatka do sedam golova prednosti za Hrvatsku.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobjedom protiv Švicarske 25:18 zaključila je pripremni turnir Štit Cheba u Češkoj sa dvije pobjede i porazom.

Hrvatska – Švicarska 25:18 (9:13)

Hrvatska je ove godine upisala dvije pobjede protiv Švicarske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, a izabranice Nenada Šoštarića uspješne su bile i danas. Nakon izjednačenih desetak minuta Švicarska igra bolje i odvaja se na velikih šest razlike, ali uspjele su naše cure smanjiti do poluvremena na 13:9.

Krenule su naše rukometašice odlučno u drugi dio, sa tri pogotka dolaze do minimalnog zaostatka, nakon deset minuta igre izjednačavaju na 15:15. Nastavile su Šoštarićeve izabranice sa odličnom igrom, u sljedećih pet minuta postižu tri pogotka, a do kraja podižu prednost na konačnih +7.

Najefikasnija je u redovima Hrvatske bila Paula Posavec s pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodale Dora Krsnik i Ivana Dežić, a čak dva gola je u praznu mrežu Švicarske zabila i golmanica Ivana Kapitanović. Xenia Hodel bila je prvi strijelac Švicarske s pet pogodaka.

Hrvatska nastavlja s pripremama za Europsko prvenstvo koje počinje 1. prosinca kada će u 18 sati igrati protiv Španjolske.