Pobjeda Schaffhausena u Zagrebu

Uzvratni susret igra se sljedeći tjedan.

Odbojkašice HAOK Mladosti poražene su u prvom susretu šesnaestine finala Challenge Cupa od švicarskog Kanti Schaffhausena s 3:0 u setovima.

Mladost – Kanti Schaffhausen 0:3 (16:25, 20:25, 21:25)

Švicarke su u domu odbojke Bojan Stanić pokazale da su ipak jače od Mladostašica i upisale su pobjedu u tri seta. Domaće odbojkašice imale su minimalnu prednost početkom prvog seta koju su brzo izgubile. Sredinom seta su uspjele čak i izjednačiti rezultat na 11:11, ali igračice Schaffhausena nakon toga su prebacile u brzinu više i lagano osvojile set.

U drugom setu nakon vodstva Švicarki, Mladost se vratila na 13:13, ali još jednom su gošće pokazale moć i prelomile set u svoju korist.

Najbolje su domaće odbojkašice odigrale treći set, vodile su u nekoliko navrata, zadnje vodstvo od 11:9 je brzo preokrenuto na 17:13 i više nije bilo šanse za povratak.

Klara Klarić u redovima Schaffhausena bila je najefikasnija igračica sa 13 poena, a isti učinak ostvarila je i Chantale Riddle. Valentina Vrbanc za Mladost je osvojila 10 poena, a Iva Jurišić osam, od čega čak pet as servisom.