AO: Pobjede Čilića, Karlovića i Fett u prvom kolu

Četiri od pet hrvatskih predstavnika uspješno su preskočili prvu prepreku u Melbourneu.

Marin Čilić, Ivo Karlović i Jana Fett pobjedama su se priključili Petri Martić u drugom kolu Australian Opena. Ivo i Jana su rješili meč bez izgubljenog seta, dok je Marin samo jedan izgubio.

Prvi hrvatski reket savladao je Kanađanina Vaceka Pospisila sa 3:1 u setovima nakon tri sata i 19 minuta igre. Kod 3:2 u prvom setu Marin je došao do prvog breaka, a potvrdio ga je još jednom na sljedećem Pospisilovom servisu za osvajanje prvog seta. Drugi set Marin otvara sa novim oduzimanjem servisa, trećim u nizu, na svome je siguran, te lagano odlazi do 2:0 u setovima. Pospisil je uspio u trećem setu stabilizirati servu i iskoristiti jedan Marinov loš servis-gem za uzimanje seta. Čilić je u četvrtom setu propustio servis za meč, nakon toga još tri meč lopte na Kanađaninov servis, ali uspio je rješiti meč u tie breaku kada je iskoristio tek sedmu meč loptu. 20 as servisa ispalio je Čilić, skoro duplo više od Pospisila (12), ali zato je Kanađanin imao duplo više (6) dvostrukih pogreški od Marina (3).

Ivo Karlović u tri seta pobjedio je srpskog tenisača Laslu Djerea za dva sata i 25 minuta. Ivo je na otvaranju meča došao do breaka ali nije ga uspio zadržati do kraja seta. U tie breaku bio je bez greške, a dva mini breaka bila su i više nego dovoljna. Sredinom drugog seta Karlović dolazi do tri vezane break lopte, posljednju i iskorištava, te ovog puta završava sigurno set kako i inače to radi bez izgubljenog servisa. U trećem setu oba tenisača bili su veoma sigurni na servisu, ponovo je odlučio tie break gdje je Ivo ponovo bez greške za odličnu pobjedu. Karlović je ispalio 21 as uz devet dvostrukih pogreški. Karlović će u drugom kolu igrati protiv Japanca Yuichija Sugite koji je iznenadio osmog nositelja Jacka Socka.

Jana Fett se lagano obračunala sa japanskom predstavnicom Misom Eguchi. Povela je sa 4:0, zatim malo povukla ručnu, oduzela joj je Japanka i dva puta servis, ali Jana je uspjela doći do seta.  U drugom setu ponovo dobro otvaranje za Fett, 3:0 uz dva breaka, zatim gubi jednom svoj, ali Eguchi nije mogla zaprijetiti, te Jana dolazi do glatke pobjede. U nastavku turnira Fett će morati popraviti servis, samo 49% ubačaja prvog servisa uz četiri dvostruke pogreške neće biti dovoljno za parirati drugoj nositeljici Caroline Wozniacki koja je čeka u drugom kolu.