Pobjede Lučić-Baroni i Konjuh u kvalifikacijama Cinncinatija

Naše su predstavnice u prvom kolu kvalifikacija za glavni turnir u Cinncinatiju ostvarile pobjede u dva seta.

Hrvatske tenisačice Mirjana Lučić-Baroni i Ana Konjuh ostvarile su pobjede u prvom kolu kvalifikacija na turniru u Cinncinatiju.

Lučić-Baroni u dva je seta svladala Su-Wei Hsieh iz Kineskog Tajpeha, 111. na WTA ljestvici rezultatom 7:6 (7), 6:3.

Prvi je set dobila tek u napetom tie-breaku, iako je vodila s 3:1 i 5:3, no Su-Wei Hsieh je uspjela dostići prednost te je naša predstavnica kod rezultata 5:6 morala spašavati tri set lopte. Drugi je set bio manje neizvjestan te je Lučić-Baroni rano povela s 4:1 i uspjela sačuvati prednost do kraja. U drugom, posljednjem, kolu kvalifikacija igrat će protiv Australke DellAcqua.

Dva seta su i Ani Konjuh bila dovoljna za pobjedu protiv 46. igračice svijeta Šveđanke Johanne Larsson. Završilo je 6:0, 7:6 (2).

U prvom je setu Konjuh bila izuzetno nadmoćna i uvjerljiva te protivnici nije prepustila niti jedan gem. Drugi je set bio znatno izjednačeniji te je otišao do tie-breaka. U 13. igri Konjih je opet bila uvjerljiva te slavila sa 7:2. Protivnica u sljedećem kolu bit će joj Japanka Doi.