Pobjede Šibeniku, Osijeku i Zagrebu u sklopu A1 košarkaške lige

Danas su odigrani susreti devetog kola A1 košarkaške lige.

Prvi susret odigrali su GKK Šibenik i Zagreb. GKK Šibenik je pobijedio domaću utakmicu protiv Zagreba rezultatom 108:73 (29:7, 27:20, 35:20, 17:26) .

Nadmoćna pobjeda favoriziranog Šibenika, s čak 28 poena razlike na kraju prve četvrtine. Trudila se momčad Zagreba izjednačiti, ali se Šibenik pokazao kao bolja momčad. Nepremostivo vodstvo sakupljeno na kraju prve i treće četvrtine pokazalo se previše za momčad Zagreba.

Drugi susret odigrali su momčadi Osijeka i Gorice, domaći pobjeđuju rezultatom 92:78 (22:16, 29:17, 22:22, 19:23).

Gosti su loše započeli utakmicu te izgubili prvu i drugu četvrtinu. Gorica nakon dvije četvrtine bježi Osijeku 18 poena razlike. Gostujuća momčad odigrala je izjednačenu treću četvrtinu te čak pobijedila zadnju, ali nisu se uspjeli približiti Osijeku.

Treći susret odigrao se između Hermes Analitica Zagreb i Škrljeva. Škrljevo u Zagrebu gubi rezultatom 97:77 (28:20, 21:24, 22:22, 26:11)

Poprilično ujednačena utakmica u kojoj prevagu u koristi domaćih odnose prva i zadnja četvrtina. Gosti su odigrali izjednačenu treću četvrtinu i čak pobijedili zadnju četvrtinu, međutim ipak gube razliku s čak 20 razlike.

U sklopu današnjeg dana igrat će se utakmice između Splita i Kvarnera te Alkara i Jolly Šibenik. Nakon odigranih utakmica GKK Šibenik drži prvo mjesto tablice sa 17 bodova, Osijek drži peto mjesto s 14 bodova te Hermes Analitica Zagreb na 13. mjestu s deset bodova.