Pobjede Varaždina i Poreča

Varaždin i Poreč su pobjedama počeli europsku sezonu...

Rukometaši Poreča i Varaždina odigrali su prve utakmice u kvalifikacijama Kupa EHF-a. Varaždinci su u svojoj dvorani uvjerljivo ušli u utakmicu protiv Romagne, dok možemo reći da je Poreč ušao s većim problemima u dvoboj protiv Maccabija.

Romagna nije imala velike šanse protiv Varaždina, koji je u prvoj odrađenoj utakmici osigurao plasman u sljedeći krug kvalifikacija. Varaždinci su na svom terenu tako slavili s 26:16. Na odmoru je naš predstavnik imao prednost 12:9, no u nastavku je mnogo boljom igrom stigao do uvjerljive pobjede. Najbolji je bio Martin Marčec s devet pogodaka, dok je Ivan Horvat postigao pet. Nitko od igrača talijanske momčadi nije postigao više od tri pogotka.

Rukometaši Poreča su očekivano imali teži zadatak protiv Maccabija Rishon Le Ziona, kojeg su svladali 20:18 i to zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu.