Pobjedom protiv Brazila Barakude izborile četvrtfinale

Brazilci su u posljednjem napadu imali priliku za izjednačenje, no Delgado je pogodio vratnicu…

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je u 2. kolu skupine A Svjetskog prvenstva u ruskom Kazanu Brazil s 10:9 (4:2, 4:2, 1:2, 1:3) i na taj način osigurala prvo mjesto u skupini i izravan plasman u četvrtfinale.

U prošloj utakmici Hrvatske i Brazila, kojeg vodi Ratko Rudić, u Svjetskoj ligi, Brazilci su ostvarili šokantnu pobjedu 17:10. Igrači Ivice Tucka krenuli su ozbiljno od samog početka utakmice, kako se takvo što ne bi ponovilo. Već sredinom druge četvrtine otišli su na vodstvo 7:3, koje su do kraja poluvremena još povećali na 8:4. No, u preostale dvije četvrtine igra barakuda je pala te su u 16 minuta postigli samo dva pogotka.

Brazilci su pogotkom Delgada dvije minute prije kraja smanjili na 10:9 te su imali još dva napada za izjednačenje, no Delgado je u posljednjoj sekundi pogodio vratnicu.

Najefikasniji u našim redovima bio je Sandro Sukno s tri gola, a Paolo Obradović postigao je dva, dok su Brazilce predvodili Perronne, Crivella i Vrlić s po dva pogotka.

U posljednjem kolu skupine Hrvatska će u petak igrati s Kinom.

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Petković, Lončar 1, Joković, Bukić 1, Muslim, Bušlje 1, Sukno 3, Paškvalin 1, Šetka, Obradović 2, Bijač.
BRAZIL: Antonelli, Crivella 2, G. Gomes, Gonzalez 1, Salemi, B. Gomes 1, Delgado 1, Silva, Rocha, Perrone 2, Guimaraes, Vrlić 2.