Počelo doigravanje odbojkaške Superlige: Centrometal iznenadio Mursu

Drugi susreti igraju se već za vikend.

Jučerašnjim utakmicama počelo je doigravanje za prvaka muške i ženske odbojkaške Superlige. I dok je od sedam odigranih susreta čak šest domaćina (favorita) odnijelo pobjede, samo su odbojkaši osječke Murse kiksali.

Superliga (Ž)

Kod cura su najbolje dvije ekipe regularnog dijela natjecanja savladale dojučerašnje prvoligašice iz Splita i Osijeka. I dok su Mladostašice lagano osvojile sva tri seta, ne dopustivši gošćama iz Splita da se približe, “Malene” iz Kaštel Starog su teže od očekivanog slomile otpor “Legica”. Sva tri seta završila su sa dva poena razlike (29:27, 26:24, 25:23).

U drugom splitsko-zagrebačkom ogledu, Brda su bila blizu iznenađenja kod Olimpika. Osvojile su Brđanke dva seta, ali u odlučujućem petom nisu mogle parirati favoriziranom domaćinu. Rijeka je kao i Mladost bila iznimno raspoložena i ostavila je samo mrvice gošćama iz Vukovara.

HAOK Mladost – OK Split 3:0

OK Kaštela – ŽOK Osijek 3:0

OK Olimpik – OK Brda 3:2

HAOK Rijeka CO – ŽOK Enna Vukovar 3:0

Superliga (M)

Gradski derbi u Zagrebu otišao je glatko na stranu HAOK Mladosti koja je momčadi iz Trnja dopustila samo 37 poena u cijelom meču. Imenjak iz Kaštela bio je jedanko efikasan u prva dva seta, ali potom su se malo opustili, Varaždinci su bili čak blizu osvajanja seta, ali zaustavili su se na 23 osvojena poena.

U osječkom Gradskom vrtu, u iznimno izjednačenom meču, pobijedu je odnio Centrometal. Prvi set otišao je na stranu gostiju 23:25, da bi u drugom setu bili za nijansu još uvjerljiviji 22:25. Osječani se vraćaju u igru (25:21), ali u četvrtom setu još jednom Centrometal biva uspješniji sa 23:25. Susret Rijeke i Splita na rasporedu je večeras u 20 sati.

HAOK Mladost – OK Medicinar 3:0

OK Mladost Ribola – OK Kitro Varaždin 3:0

MOK Mursa – OKM Centrometal 1:3