Počelo prvenstvo Ukrajine; Srna asistent, Eduardo od prve minute

Darijo Srna asistirao je za prvi pogodak Šahtara na otvaranju ukrajinskog prvenstva...

Darijo Srna/Foto: shakhtar.com

Počelo je novo izdanje ukrajinskoga prvenstva. Hrvatskim nogometnim zaljubljenicima najzanimljivija je bila utakmica između Šahtara i Oleksandrije, u kojoj su nastupila dvojica Hrvata – jedan bivši i jedan sadašnji reprezentativac kockastih.

Rudari su nakon 90 minuta borbe nadvisili svoje protivnike rezultatom 2:0, a na terenu su od prve minute bili kapetan nacionalne selekcije Darijo Srna te napadač Eduardo da Silva, koji se prije samo desetak dana vratio u Ukrajinu iz brazilskog Flamenga.

Strijelac oba pogotka bio je odlični ofenzivac Teixeira, a Darijo Srna asistirao mu je za prvi pogodak, kojim je konačno probijena brava Oleksandrije. Srna je odigrao cijelu utakmicu, dok je Eduardo u 65. minuti zamijenjen Gladkijem.