Podijela bodova u 225. Merseyside derbiju, Rodgersu otkaz

Everton i Liverpool su podijelili bodove u 225. Merseyside derbiju, Rodgers dobio otkaz.

Slavlje Liverpoola/Getty Images

Danas je igran jedan od najpoznatijih gradskih derbija u svijetu. To je popularni Merseyside derbi, koji igraju Everton i Liverpool. Utakmica je bila potpuno izjednačena i rezultat 1:1 je sasvim realan. Ovo je bio 225. po redu derbi.

Liverpool je poveo u 42. minuti pogotkom Dannya Ingsa, nakon katastrofalne greške obrane Evertona. U 45. minuti Everton stiže do izjednačenja. Ponovo je pogriješila obrana, ovog puta Liverpoola. Emre Can je nespretno napucao loptu u Škrtela odakle se odbija do Lukakua koji postiže gol. U drugom poluvremenu nije bilo golova pa je utakmica završila 1:1.

Everton je sedmi sa 13 bodova, dok je Liverpool deseti sa 12 bodova.

Napomenimo i da je menadžer Liverpoola Brendan Rodgers dobio otkaz nakon ove utakmice.