HNL: Ofosu prvijencem spasio bod Istre na Aldo Drosini

U posljednjem dvoboju 14. kola Prve hrvatske nogometne lige Istra i Inter podijelili su bodove na stadionu Aldo Drosina odigravši 1:1.

U prvom poluvremenu jedino vrijedno spomena bila je akcija iz 16. minute kada Ofosu puca sa 16 metara, ali vratar Intera Santini loptu odbija u gredu te ona odlazi u korner.

U drugo poluvrijeme gosti bolje ulaze te u 53. minuti prijete preko Postonjskog, koji nakon sjajnog prolaska Raka ostaje sam na 16 metara, ali Ivušić je odlično reagirao. Dvije minute kasnije domaćini prijete preko Puclina i Hadžića, ali Santini je i dalje siguran. U 66. minuti gosti dolaze u vodstvo. Vlatko Blažević šalje sjajnu loptu prema Petru Mamiću, a on lagano poentira. Ofosu se u 69. minuti opet našao u prilici te je i ovog puta Santini izašao kao pobjednik. Sve do sudačke nadoknade domaćini su napadali te im se napokon otvorilo. Prvi pokušaj Kitanovoskog opet Santini brani, ali odbijanac u mrežu posprema najbolji igrač Istre Reagy Ofosu.

Istra se trenutno nalazi na devetom mjestu s deset bodova, dok je Inter šesti s 18 bodova. U idućem kolu Istra gostuje u Vinkovcima, dok je Inter domaćin Osijeku.