MaxTV Prva liga, 22. kolo

Podjela bodova na Parku mladeži: Split i Rijeka remizirali

U posljednjoj utakmici 22. kola MaxTV Prve lige, RNK Split i Rijeka odigrali su neriješeno na vrlo teškom terenu…

Nogometaši Splita nisu uspjeli niti u desetoj uzastopnoj ligaškoj utakmici doći do pobjede. U susretu 22. Kola Prve hrvatske lige, koja se igrala na Parku mladeži, odigrali su neriješeno protiv Rijeke (1:1). Splićani su imali i sreće jer je Rijeka bila vidno bolja, a osim dosta šansi Riječani su promašili i jedanaesterac.

Utakmica je odigrana u vrlo teškim uvjetima budući da je u Splitu u nedjelju pala velika količina kiše. Usprkos jako lošem travnjaku, sat i pol prije početka ogleda ipak je odlučeno da će se susret odigrati.

Rijeka je priliku za vodstvo dobila u 25. minuti kad im je dosuđen penal nakon što je Glavina dirao loptu rukom u svom šesnaestercu. Međutim, Balaj je pucao jako, ali i previsoko te nije uspio realizirati najveću prigodu za Rijeku u prvih 45 minuta.

Riječani se nisu ni snašli, a Splićani već u 27. minuti dolaze u vodstvo preko Kvesića, koji je samo četiri minute prije ušao u igru umjesto ozlijeđenog Ibriksa. U 56. minuti Balaj se iskupio za promašeni penal i izjednačio glavom na centaršut Tomečaka.

Rijeka je do kraja utakmice imala još nekoliko dobrih prilika, no na kraju su puleni trenera Matjaža Keka ipak ostala bez pobjede.