Podjele emocija u Madridu – Slavlje i suze navijača

Nogometaši Real Madrida osvojili su Ligu prvaka nakon što su u finalu u Milanu boljim izvođenjem jedanaesteraca slavili protiv gradskog suparnika Atletica 5:3. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1.

Deseci tisuća navijača Reala proveli su noć uz fontanu u centru Madrida slaveći naslov prvaka Europe, a samo 200-tinjak metara dalje uz drugu gradsku fontanu tekle su suze navijača Atletica, koji su nakon 2014. ponovno doživjeli šok u dramatičnom finalu Lige prvaka protiv istog suparnika.

Za Real je u 15. minuti pogodio Sergio Ramos, Atleticu je izjednačenje donio Yannick Ferreira-Carrasco u 79 minuti susreta.

Velika bitku dvaju madridskih klubova nije ponudila  pobjednika niti nakon 120 minuta, a onda u raspucavanju jedanaesteraca ipak spretniji i sretniji bio Real. Tragičar penala bio je branič Atletica Juanfran koji je pogodio vratnicu i jedini promašio s “bijele-točke”, a pogodak za 11. krunu “Kraljevskom klubu” zabio je na ovoj utakmici neprepoznatljivi Cristiano Ronaldo.

Luka Modrić je odigrao odlično cijeli dvoboj. U `70 minuti Modrić sjajnom loptom upošljava Benzemu koji kreće sam prema vratima Atletica, ali Oblak brani njegov šut. U  78. minuti  Modrić ponovno briljantan i namješta šansu Ronaldu, ali je Portugalac neprepoznatljiv i puca mlako u Oblaka. Mateo Kovačić nije bio u zapisniku za Real.

“Velika mi je čast što sam osvojio drugi naslov s Real Madridom. Veliki trijumf i velika sreća”, rekao je Luka Modrić ekskluzivno za HRT nakon utakmice te nastavio: “U drugom smo poluvremenu dosta patili, ali smo patili kao ekipa, stali smo skupa i borili se. Nažalost, primili smo gol. Na kraju smo imali neke šanse, mogli smo zabiti drugi gol i utakmica ne bi otišla u produžetak. No, do kraja smo izdržali i u teškim trenucima stajali kao ekipa.”