Podravka bolja od Lokomotive u derbiju kola

Alena Ihnjeva i Marijeta Vidak postigle su 14 od 16 golova Podravke.

Zagrebačke Lokosice su nakon pobjede u Nizozemskoj prolaska u polufinale Challenge Cupa, gostovale u Koprivnici u sklopu 18. kola Prve hrvatske rukometne lige, te su doživjele minimalni poraz.

Utakmicu je obilježio vrlo mali broj golova, a Kokice su slavile rezultatom 16:15, te tako pobjegle Lokomotivi na četiri boda, ali imaju jednu utakmicu više.

Utakmica u Koprivnici bila je humanitarnog karaktera, a sredstva od otprilike 1000 gledatelja namijenjena su za Udrugu za pomoć osobama s intelektualnim poteškoćama “Latice”.

Lokomotiva je prva povela, ali Alena Ihnjeva sa dva gola vraća prednost domaćim igračicama. Novo vodstvo Lokomotive došlo je tek u 21. minuti preko Larisse Kalaus koja je postigla dva uzastopna gola, a kasnije je golom Ane Toth Podravka ipak otišla na odmor s prednosti 10:9.

Lokosice su početkom nastavka ponovo povele 11:10, no zatim su upale u krizu gdje više 10 minuta nisu postigle gol, a Podravka se u tom razdoblju odvojila na 16:12 preko Ihnjeve i Marijete Vidak. Uspjele su se Lokosice vratiti na samo gol zaostatka, ali zadnjih pet minuta nije pao nijedan gol, te je ostalo 16:15 za Podravku.

Alena Ihnjeva i Marijeta Vidak postigle su po sedam golova za Podravku, a Ivana Kapitanović zaustavila je 11 udaraca. Najefikasnija u redovima Lokomotive bila je Larissa Kalaus sa pet golova, dok je Tea Pijević obranila 16 pokušaja.

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA ZAGREB 16:15 (10:9)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 1000. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek). Nadzornik HRS-a: Zdravko Golub (Čakovec).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-+0), Kapitanović (9+1), Ećimović; Turk, Dežić, Karlovčan, Krsnik 1, Toth 1, Džono, Mrđen, Vidak 7(3), Pavlović, Horvat, Ihnjeva 7(2), Debelić 1. TRENERICA: Snježana Petika.

LOKOMOTIVA ZAGREB: Čurić, Pijević: Boras, P. Posavec 1, Kajfeš 2, Šenvald, S. Posavec 3, Kapetanović, Zagorščak 1 L. Kalaus 5(1), D. Kalaus 2, Japundža, Čivljak, Plahinek, Glavan 1, Prkačin. TRENER: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(5), Lokomotiva Zagreb 6(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta, Lokomotiva Zagreb 12 minuta.