Podravka druga na Bepovom memorijalu

Rukometašice Podravke zauzele su drugo mjesto iza FTC-a i ispred Krima.

Rukometašice Podravke Vegete osvojile su drugo mjesto na 10. međunarodnom memorijalnom turniru Josip Bepo Samarđija koji se igrao u Koprivnici. Prvo mjesto osvojio je mađarski FTC, dok su treće bile igračice Krim Mercatora iz Ljubljane.

FTC je do naslova došao pobjedom u posljednjem kolu protiv Podravke rezultatom 26:20 te je sakupio šest bodova, dok je Podravka ostala na četiri, a Krima i Iuventa Michalovce na jednom bodu.

U svojevrsnom finalu domaće su se igračice odlično držale u prvom poluvremenu te otišle na odmor s pogotkom prednosti (15:14). No, u nastavku su Mađarice podigle ritam te zasluženo došle do uvjerljive pobjede. U drugom su dijelu Podravkašice postigle samo pet pogodaka.

Igračicom susreta proglašena je vratarka gostiju Tomašević koje je u drugom poluvremenu imala osam obrana, uključujući i dva sedmerca. Najbolja u redovima Podravke također je bila vratarka Ivana Kapitanović koja je sakupila 16 obrana.

Rukometašice Podravke u petak će otputovati u Skopje gdje će također nastupiti na pripremnom turniru, s ponajboljim europskim momčadima.