Podravka dva kola prije kraja osigurala četvrtfinale EHF Cupa

Podravku sredinom tjedna očekuje derbi hrvatskog prvenstva protiv Lokomotive.

Rukometašice Podravka Vegete upisale su četvrtu pobjedu u četvrtom kolu EHF Cupa te se plasirale među osam najboljih ekipa. Koprivničanke su kod kuće bile bolje od rumunjske Craiove 23:18.

Podravka Vegeta – Craiova 23:18 (13:9)

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Risović (19), Ećimović; Zadravec, Turk 2, Holešova 4, Karlovčan, Jandrašić, Milošević 1, Džono , Milosavljević 3, Franušić, Chigirinova 5, Ikhneva 2, Debelić 5, Yezhykava 1. TRENER: Zlatko Saračević

CRAIOVA: Džukeva (13), Curment; Ianasi 4, Trifunović 4, Selaru, Ion, Tanasie 1, Nikolić, Šerić, Gjeorgjievska, Colac, Tatar 3, Fachinello 3, Vizitiu 3, Costa. TRENER: George Burcea.

Igračice trenera Zlatka Saračevića otvorile su utakmicu golom Dejane Milosavljević, a prvu malo značajniju prednost stvorile su polovicom prvog poluvremena kada su povele s tri razlike. Nakon izjednačenja 8:8, posljednjih sedam minuta poluvremena Koprivničanke su napravile seriju 5:1 i sa lijepom prednosti otišle na odmor. Nakon što je Natalia Chigirinova u 40. minuti pogodila za +6, uslijedio je pad u igri, no igračice Podravke su nošene podrškom publike i motivom za prolazak dalje savladale umor i odjurile do pobjede.

Natalia Chigirinova i Ana Debelić zabile su po pet golova, a Jovana Risović je skupila čak 19 obrana. Kod Rumunjki Trifunović i Ianasi su zabile po četiri gola.

Na ljestvici je Podravka vodeća sa osam bodova, četiri ima Nyk, a po dva boda su skupili Bera Bera i Craiova. Podravka u sljedećem kolu gostuje u San Sebastianu kod Bera Bere.