Podravka se porazom u Gyoru oprostila od Lige prvakinja

Podravka će nastaviti igrati EHF kup.

Rukometašice Podravke poražene su u posljednjem šestom kolu Lige prvakinja na gostovanju u Gyoru rezultatom 37:17. S obzirom da su nešto ranije Thuringer i Krim Mercator podijelili bodove prije utakmice je bilo jasno da Koprivničanke trebaju bod za prolaz skupine, ali Mađarice su ipak nivo više.

Podravka je prvo i jedino vodstvo ostvarila na samom početku golom Marie Holešove, a potom Mađarice već do sedme minute rade prednost 6:2 koja se penjala do 17:9 na poluvremenu. Podravki je trebalo 12 minuta za prvi pogodak u nastavku susreta koji je zabila Korina Karlovčan, a Mađarice su nemilosrdno punile mrežu do konačnih +20.

Natalia Čigirinova zabila je četiri, a Ana Turk tri pogotka za Podravku. Šest pogodaka u dresu Györa zabila je Veronica Kristiansen. Podravka sada čeka ždrijeb (22. studenog) grupne faze EHF kupa koja kreće 5. siječnja i igra se također u četiri skupine po četiri ekipe. Iz Lige prvakinja se priključuju četiri ekipe, a 12 ih dolazi iz kvalifikacija EHF kupa.