Podravka upisala vrijednu pobjedu u Danskoj

Ana Debelić je briljirala sa osam golova.

Rukometašice Podravke upisale su još jednu pobjedu u EHF Cupu. Nakon slavlja u prvom kolu protiv Bera Bere u Koprivnici, igračice Zlatka Saračevića slavile su na gostovanju u Danskoj kod Nykobinga 28:24.

Nykobing Falster – Podravka Vegeta 24:28 (10:13)

Nykobing: Hauge, Wallen 6, Pedersen 5, Nielsen 3, Westberg 3, Sunami, Jakobsen, Sahlholdt, Lagerquist 2, Ikehara 1, Olsen 1, Greve, Nielsen, Kristiansen 1, Jousheer 2.

Podravka: Tucaković, Zadravec 2, Turk, Holesova 3, Karlovčan, Popović 1, Milošević 1, Džono, Milosavljević 4, Risović 1, Ećimović, Petika, Chigrinova 1, Ikhneva 4, Debelić 8, Yezhykava 3.

Nakon početnih 2:0 za domaće, Podravka se ekspresno vraća i igra se gol za gol, a Ana Debelić u 16. minuti donosi prvu prednost od dva razlike za Podravku 10:8. Ubrzo su Ikhneva i Debelić zabile još dva za +4. Podravka je u drugo poluvrijeme ušla s tri gola prednosti, a odlično otvaranje donijelo je nova tri gola za velikih 16:10. Igračice Zlatka Saračevića držale su prednost od minimalno tri gola, nisu dopustile povratak Dankinjama i na kraju upisale važnu pobjedu.

“Čestitam curama, ovo je dosad naša najbolja utakmica. Šteta što je nije bilo u televizijskom prijenosu. Bile su ono što treba Podravka; ekipa, zajedno, fenomenalna obrana. Malo smo štekali s vanjskim šutom, pa znamo da je tako, ali još jedno, sve što smo se dogovorili, sve su napravile. Svaka im čast svima i idemo dalje” – rekao je zadovoljno trener Zlatko Saračević nakon utakmice.

Ana Debelić odigrala je sjajnu utakmicu i zabila osam golova, Alena Ikhneva i Dejana Milosavljević zabile su četiri. Kod domaćih Angelica Wallen zabila je šest, a Laerke Pedersen pet golova.

Nakon dva kola, Podravka je vodeća ekipa grupe B sa četiri boda, Bera Bera i Craiova imaju dva, a Nykobing nula bodova. Podravka u sljedećem kolu gostuje u Craiovi.