Pogodak i asistencija Matea Kovačića u pobjedi Reala

Mateo Kovačić postigao je svoj prvi gol u ligi za Real.

U 20. kolu španjolskog prvenstva Real Madrid je na domaćem terenu pobijedio Real Sociedad s 3:0. Real Madrid je igrao bez ozlijeđenog Luke Modrića, koji se na teren vraća za dva tjedna. Drugi naš reprezentativac u dresu Reala Mateo Kovačić postigao je pogodak za 1:0,  te asistirao Ronaldu kod drugog gola.

Kovačić je sjajno odigrao utakmicu, i bio je jedan od najboljih igrača na terenu. ‘Kova’ je u 38. minuti sjajno primio jednu loptu Ronalda i još bolje matirao gostujućeg vratara Rullia.

U 51. minuti Kovačić sjajno pronalazi Ronalda, koji bez problema pogađa za vodstvo Reala 2:0. Mateo Kovačić zamijenjen je u 77. minuti, a u igru je ušao Isco. Do kraja utakmice Real Madrid je uspio postići još jedan pogodak. Za 3:0 zabio je Alvaro Morata.

Real Madrid i dalje drži prvo mjesto La Lige s 46 bodova iz 19 utakmica, prvi pratitelji Barcelona i Seviila  drže drugo mjesto s 42 boda i  utakmicom više od Reala.