Pogodak Franjića, Bišćan i dalje bez poraza

Prva liga Telekom Slovenije nastavlja se nakon reprezentativne stanke, odigrano je 12. kolo. Bitku za vrh i dalje vode aktualni prvak Maribor i Olimpija.

Prva utakmica odigrana je u petak u Velenju, gdje je gostovao Maribor, utakmica se odigrala već u petak zbog obaveza ljubičastih u Ligi prvaka. Poveo je domaći Rudar pogotkom Marya, nakon pogreške gostujućeg vratara Jasmina Handanovića u 34. minuti utakmice i vodstvom domaćina završeno je poluvrijeme. U drugom djelu gledatelji su još jednom vidjeli preokret Maribora, sedam minuta poslije izlaska iz svlačionica izjednačio je Jasmin Mešanović. Pred sam kraj, za osmu pobjedu prvaka i 1:2, zabio je Damjan Bohar te prekinuo seriju Rudara, četiri utakmice bez poraza. U 88. minuti nakon oštrog prekršaja pocrvenio je Josip Tomašević, nogometaš Rudara.

Nakon zamjene trenera do prve pobjede stigao je Triglav iz Kranja i prepustio posljednje mjesto na tabeli. Gosti iz Krškog, kojeg vodi Stipe Balajić, poveli su pogotkom iz kaznenog udarca, uspješan je bio Miljan Škrbić, najbolji strijelac lige s deset pogodaka. Uslijedio je preokret domaćina, uzvratio je Matej Poplatnik devet minuta kasnije, također iz kaznenog udarca, dok je u 29. minuti u vlastitu mrežu zabio Leo Ejup. Pobjedu Kranjčana s 3:1 potvrdio je Poplatnik u drugom poluvremenu, sedmim pogotkom u sezoni i na tabeli strijelaca zaostaje samo za Škrbićem.

U Novoj Gorici domaćin se razveselio nove pobjede, Celju su uzvratili za poraz u trećem kolu. Gosti so bolje otvorili utakmicu i imali više prilika, ipak jedini pogodak postigla je Gorica u 21. minuti, strijelac pogotka bio je Rifet Kapić. Nakon vodstva i dalje su prilike stvarali gosti, bezuspješno i na poluvremenu s 1:0 vodio je domaćin. U drugom poluvremenu stiglo je povećanja vodstva Gorice, na ubačaj je prvi stigao Kyrian Nwabueze. Celje je uspjelo smanjiti zaostatak u 76. minuti, glavom je za konačnih 2:1 zabio Elvedin Džinić. Gorica je novom pobjedom na trećem mjestu, gdje su se bodovno poravnali s Rudarom, dok Celje ostaje ne sedmom.

Najvišu pobjedu kola upisale su Domžale i prekinule seriju bez pobjede, posljednji put pobijedili su 9. rujna. Posljednjeplasirana momčad prvenstva Ankaran doživjela je poraz rezultatom 6:0. Nemoćni gosti već su u prvom dijelu zaostajali tri pogotka, pogotke su zabili Hodžić, Klemenčič i Ibričić. U drugom djelu slika se nije promijenila te su Domžale zabile još tri pogotka, za 4:0 u 58. minuti zabio je Petar Franjić, odlično se snašao u kaznenom prostoru i upisao peti pogodak u sezoni. U sudačkoj nadoknadi po drugi put na utakmici zabili su Hodžić i Ibričić. Domžale su skočile na peto mjesto, a Ankaran je pao na posljednju poziciju.

Posljednja utakmica 12. kola odigrala se u Kidričevom, domaći Aluminij dočekao je Bišćanovu momčad. Već u petoj minuti domaći su iznenadili Ljubljančane i poveli pogotkom Alena Krajnca, pogodio je s 25 metara. Olimpija je uspjela izjednačiti u 12. minuti, kada je na dodavanje Čanađije pogodio Oduwa. Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvrijeme, podjelom bodova Olimpija bi se poravnala u vrhu s Mariborom. Gosti se nisu zadovoljili jednim bodom i u nastavku više krenuli prema naprijed, što su naplatili u 76. minuti pogotkom Vombergara. Olimpija i dalje drži prvo mjesto, s dva boda prednosti ispred Maribora.