Pogodak Kalinića u debiju za Fiorentinu

Samo 18 minuta u dresu Fiorentine Kaliniću je bilo potrebno za postizanje pogotka.

Nikola Kalinić/Getty Images

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić postigao je pogodak u svom debiju za Fiorentinu. U pobjedi u prijateljskoj utakmici protiv grčkog Iraklisa 2:1 postigao je prvi pogodak na utakmici.

U 18. je minuti Kalinić iskoristi slabu reakciju grčke obrane poslije ubačaja pred gol te iz drugog pokušaja svladao vratara. Iraklis je izjednačio u 25. minuti preko Perronea, a samo dvije minute kasnije konačni rezultat postavio je Josip Iličić.

U obrani Fiorentine igrao je mladi hrvatski stoper Ricardo Bagadur, dok Ante Rebić nije bio u kadru za utakmicu.

Kalinić je sjajan igrač pravovremenih reakcija, a pomaže i nama u veznom redu kako bismo se optimalno kretali“, kazao je Slovenac Iličić nakon susreta.