Poljud slavi: Hajdukovci uzvratili Kopru i trasirali put ka nastavku euronatjecanja

Hajduk je na Poljudu svladao Koper 4:1 i plasirao se u treće pretkolo Europske lige...

Hajduk - Koper/Foto: Ante Dogan

U odličnoj atmosferi Poljuda Hajduk je s 4:1 bio bolji od Kopera i plasirao se u treće pretkolo Europske lige. Tijekom gotovo cijele utakmice Burićeva momčad je prikazala vrlo dobru igru i zasluženo je slavila. Hajduk je odigrao mnogo kvalitetnije i ofenzivnije nego u prvoj utakmici. Ohandza je svih 90 minuta bio na klupi jer se još nije potpuno oporavio, ali njegov izostanak se nije primijetio.

Već u drugoj minuti Roguljić je uputio odličan udarac s dvadesetak metara, Simčić je uspio odbiti loptu, ali Kiš je iz blizine pogodio za 1:0 i veliku radost za više od 25 tisuća navijača. Odmah u četvrtoj minuti Koper je mogao do izjednačenja kad je Nižić pogriješio, no Kalinić je prekrasno reagirao nakon udarca Ivančića. Nakon toga je slijedio period u kojem je Hajduk bez većih problema čuvao prednost, dok Koper nije uspio stvoriti opasniju situaciju protiv sve bolje splitske obrane. Guberac je u 16. minuti uputio bezopasan udarac iz daljine.

Igrala se 23. minuta kad Roguljić nije dobro proigrao Kiša, koji je bio u sjajnoj poziciji. Osam minuta kasnije se Guberac još jednom odlučio na udarac iz daljine, ali opet nije bio precizan. U 37. minuti je Vlašić lijepo ubacio, no Kiš se nije uspio izboriti za loptu. Jefferson je u 40. minuti osvojio loptu na sredini terena, krenuo prema vratima i prekrasnim udarcem s tridesetak metara postigao svoj prvijenac u Hajduku. Tri minute nakon toga Vlašić je mogao sve riješiti, ali nije bio precizan u dobroj situaciji. U posljednjim sekundama prvog dijela Palčić je iskoristio loše postavljanje Hajdukove obrane i glavom svladao Kalinića za 2:1.

Početkom drugog dijela Koper je zaigrao mnogo hrabrije i Hajduk se morao grčevito braniti. U 51. minuti je Galešić s 25 metara pucao nekoliko centimetara preko gola. Odmah potom je Burić osvježio momčad uvođenjem Malokua umjesto Roguljića. Odmah je Hajduk vratio kontrolu igre. Caktaš je u 62. minuti prekrasno proigrao Kiša, koji je projurio lijevom stranom i savršeno precizno vratio loptu Caktašu, a on je mirno prošao vratara i poslao loptu u praznu mrežu. Dvije minute potom je isti dvojac odigrao još jednu odlično akciju, ali pokušaj Caktaša s desetak metara otišao je preko gola.

U 70. minuti Balić je ubacio iz slobodnog udarca, a Maglica je samo desetak sekundi nakon ulaska u igru spretno reagirao i pogodio za konačnih 4:1. Koper se nije predao i u 72. minuti je Guberac odlično pucao, no Kalinić je bio siguran. Tri minute kasnije Caktaš je sjajnim slobodnim udarcem pogodio vratnicu. U 77. minuti je Sušić zamijenio Balića i dobio prve minute u sezoni. Poljud je zvižducima dočekao donedavnog miljenika jer je prije nekoliko dana tražio raskid ugovora s Hajdukom. Splićani su u završnici mirno čuvali prednost. U posljednjoj minuti je Vlašić prekrasno uposlio Sušića, čiji udarac je Simčić uspio zaustaviti.

Hajduk će u trećem pretkolu igrati protiv norveškog Stromsgodseta. Prva utakmica je 30. srpnja na Poljudu, a uzvrat tjedan dana kasnije.

Hajduk: Kalinić, Tudor, Nižić, Milović, Pejić, Jefferson, Balić (od 77. Sušić), Caktaš, Roguljić (od 52. Maloku), Vlašić, Kiš (od 69. Maglica)

Koper: Simčić, Crnigoj, Hadžić, Šme (od 71. Pučko), Palčić, Tomić (od 81. Vekić), Halilović, Guberac, Rahmanović (od 77. Radujko), Ivančić, Galešić

Žuti kartoni: Nižić (12), Kiš (55), Šme (59), Jefferson (67), Halilović (80),