Polovičan uspjeh hrvatskih tenisača u konkurenciji parova All England Cluba

Ivan Dodig i Marcelo Melo trijumfom su krenuli u treći Grand slam sezone, dok je Marin Draganja u paru s Hnerijem Kontinenom poražen na startu.

Ivan Dodig i Marcelo Melo/Getty Images

U konkurenciji parova Wimbledon su otvorili i pobjednici Roland Garrosa, Ivan Dodig i Marcelo Melo koji su 2013. godine dogurali do finala, dok su prošle sezone propustili turnir zbog ozljede hrvatskog tenisača.

U prvom kolu na terenu se nisu dugo zadržali. Pri rezultatu 6:4 i 4:0 za hrvatsko-brazilsku kombinaciju dvoboj su im predali argentinski predstavnici Diego Schwartzman i Leonardo Mayer. Protivnici u drugom kolu drugim nositeljima će biti neugodni Santiago Giraldo i Mariusz Fyrstenberg.

Iste sreće nije bila hrvatsko-finska kombinacija Marin Draganja i Henri Kontinen koji su rezultatom 7:6, 6:2, 6:7, 1:6, 6:8 poraženi od Australaca Lleytona Hewitta i Thanasija Kokkinakisa.

Draganja i Kontinen imaju za čime žaliti pošto su u trećem setu kod rezultata 5:5 imali dvije prilike za oduzimanje servisa protivnika koje bi ujedno značile i servis za meč, dok su u petom setu kod zaostatka 7:6 imali dvije break lopte za povratak u dvoboj.

Inače, Lleyton Hewitt je ovom pobjedom produžio svoj posljednji Wimbledon pošto se ove godine oprašta od tenisa, a već je ispao iz pojedinačne konkurencije.