Polovičan uspjeh hrvatskih tenisačica na WTA turniru u Taškentu

Donna Vekić je s 2:1 u setovima bila bolja od Bartens, dok je Martić uvjerljivo poražena od Abduraimove.

Donna Vekić/Getty Images

U prvom kolu WTA turnira u Taškentu polovičan su uspjeh ostvarile Donna Vekić i Petra Martić. Mlada Osječanka je odnijela pobjedu nad 91. tenisačicom svijeta, Nizozemkom Kiki Bartens koju je svladala rezultatom 6:3, 1:6, 6:3.

Vekić je protivnici u meču koji je trajao sat i 27 minuta dva puta oduzimala servis, a o izjednačenosti meča dovoljno govori podatak kako je rezultat u poenima bio 73:71 za hrvatsku tenisačicu koju u drugom kolu čeka Nijemica Carina Witthoeft, 58. tenisačica svijeta. Vekić i Witthoeft do sada su odigrale jedan dvoboj u kojemu je trijumfirala njemačka tenisačica.

Petra Martić na startu se oprostila od WTA turnira u Taškentu porazom od Uzbekistanke Nigine Abduraimove rezultatom 6:4, 6:0 za sat i 18 minuta. Abduraimova, inače 227. tenisačica svijeta je Hrvatici pet puta oduzimala servis, dok je Martić to učinila samo jednom.