Polovičan uspjeh Pavića: Ante izborio treće kolo kvalifikacija, Mate se oprostio od Nice

Na ATP turniru u Nici Pavići su imali polovičan uspjeh.

Ante Pavić/Getty Images

Ante Pavić plasirao se u treće, ujedno i posljednje kolo kvalifikacija ATP turnira iz serije 250 koji se održava u francuskoj Nici. Pavić je za samo 53 minute igre svladao Amerikanca Erica Butorca rezultatom 6:2, 6:2.

U svakome setu Pavić je po dva puta oduzimao servis protivniku, dok je u drugom setu iskoristio šestu meč priliku na servis Butorca. Za glavni ždrijeb turnira borit će se protiv pobjednika susreta između Michaela Venusa i Fabricea Martina.

Njegov prezimenjak Mate Pavić nije bio iste sreće. Nakon što je u prvom kolu protutnjao kroz meč protiv Andre Sa kojemu je propustio tek jedan gem, Pavić je u svom drugom susretu dana poražen od Giannia Mine, 271. tenisača svijeta rezultatom 2:6, 6:3, 6:3.

Inače, Ante Pavić trenutno je 283. tenisač svijeta, dok Splićanin Mate zauzima 416. poziciju.