Polufinale, evo nas! Hrvatska se pobjedom protiv Španjolske plasirala u polufinale SP-a

Pariz, dolazimo! Hrvatska u petak igra polufinale protiv Norveške.

HRS

Hrvatska je u polufinalu Svjetskog prvenstva! Kauboji su srušili viceprvaka Europe, veliku Španjolsku. Prošle godine su nogometaši i košarkaši šokirali Španjolce, a na red su došli i rukometaši.

Odlično poluvrijeme naše reprezentacije, izgledali smo nevjerojatno, zaustavili smo njihove vanjske igrače, sjajno smo se branili, Marko Mamić je u prvom poluvremenu vodio Hrvatsku, zabio je šest pogodaka, Španjolci nisu mogli zaustaviti naše vanjske igrače. Prvo manju prednost napravili smo kod 11:9, održavali smo prednost i na odmor smo otišli s prednošću od dva razlike, 17:15.

Još bolje drugo poluvrijeme Hrvatske.

Nastavak utakmice donio je još bolju igru naših, obrana je nastavila sjajno zaustavljati protivničke igrače. Željko Musa je bio nevjerojatan u obrani, nismo dopuštali lagane golove, napad je izgledao sjajno, sve što smo zamislili to smo i ostvarili. Stevanović je branio zicere, vanjski igrači su pogađali, sve nas je išlo. Najveću prednost ostvarili smo u 45 minuti kada smo poveli s pet golova razlike. Španjolci se nisu predavali do samoga kraja i uspjeli su izjednačiti rezultat, došli su na 28:28, ali Hrvatska se bolje snašla u završnici utakmice i došli smo do toliko željene pobjede nad Španjolskom.

Čudesna utakmica Hrvatske rukometne reprezentacije. Kauboji su u ‘ludoj’ završnici pobijedili Španjolsku u Montpellieru 30:29 i zasluženo se plasirali u polufinale Svjetskog prvenstva. Hrvatska će u petak igrati za finale protiv Norveške. Bravo Hrvatska!

Kod Hrvatske najbolji je bio Marko Mamić s devet pogodaka, Cindrić je upisao pet, Horvat je dodao četiri…

Hrvatska: Duvnjak 3, Stepančić 2, Gojun 1, Horvat 4, Kontrec 2, Musa 3, Mamić 9, Sebetić 1, Cindrić 5.

Španjolska: Gurbindo 1, Fernandez 7, Rivera 3, Tomas 3, Dujshebaev 5, Sarmiento 1, Aguinagalde 1,Canellas 2, Guardiola 1, Goni 2, Balaguer 3.