Na teškom gostovanju u Španjolskoj, Cedevita ipak nije uspjela do pobjede.

Poraz Cedevite u Eurokupu

Košarkaši Cedevite jučer su na gostovanju u Malagi izgubili od Unicaje sa 59:73 (17:13, 16:23, 10:16, 16:21). Zagrepčani su susret 2. kola H skupine Top 16 faze Eurokupa odigrali bez Marka Tomasa.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu te bila u konstantnoj prednosti u prvoj četvrtini i do polovine druge četvrtine. Kraj druge i početak treće četvrtine pokazao se kobnim za hrvatskog prvaka, košarkaši Unicaje su na poluvrijeme otišli sa serijom 9-0 te su treću četvrtinu otvorili sa serijom od 10-1. Zahvaljujući tim serijama domaćin je ‘pobjegao’ na 12 poena prednosti. Uspjela je Cedevita smanjiti prednost, ali šuterska igra jednostavno nije bila na razini. Približili su se na pet poena razlike, ali nisu uspjeli preuzeti vodstvo.

Nakon jučerašnjeg poraza Veljko Mršić je izjavio: “To nam je prva utakmica nakon dugo vremena gdje šuterski nismo bili dobri. Promašili smo puno otvorenih šuteva i imali smo puno izgubljenih lopti na njihovu agresivniju obranu. To je usmjerilo utakmicu, taj pad, ne bih rekao pad koncentracije nego slab odgovor na jednu veću agresivnost koju je Unicaja napravila u ovoj utakmici. Na početku dok smo bili koncentrirani sve je dobro funkcioniralo, poslije kad smo počeli promašivati nismo mogli promijeniti ritam utakmice i nastavili smo šutirati. Ako iz ova utakmice naučimo da trebamo dobiti još neku drugu dimenziju, ne samo šut i da kad vidimo da ne ide šut izvana ubacimo loptu unutra onda ovo može biti dobro. Šteta na kraju što smo izgubili 14 razlike jer koš-razlika isto može odlučivati, ali s takvim šuterskim danom i ne promijenom ritma nismo mogli očekivati više.”

“Nismo igrali onako kako inače igramo košarku. moramo imati bolju ravnotežu u igri. Trebamo dodavati loptu i u unutarnju liniju i zabijati izvana. I moramo igrati obranu, to je najvažnija stvar. Mi možemo igrati protiv Unicaje. Moramo samo protiv njih izaći više fokusirani u napadu i obrani i onda ćemo u sljedećoj utakmici moći doći do pobjede”, komentirao je susret Ra’Shad James, Cedevitin bek.

Ryan Boatwright upisao je za Cedevitu 19 poena, tri skoka, dvije asistencije i sedam izgubljenih lopti, a dvocifren je kod Zagrepčana bio i Ra’Shad James s 18 poena, tri skoka, tri asistencije, tri ukradene i četiri izgubljene lopte.

Za pobjednike je Adam Waczynski upisao 17 poena i dva skoka, Nemanja Nedović je utakmicu završio s 12 poena, sedam asistencija i šest izgubljenih lopti, a Kyle Fogg s 11 poena, šest skokova i tri asistencije.

Nakon dva kola Cedevita ima dva poraza, a Unicaja dvije pobjede.

U 3. kolu Cedevita će za tjedan dana gostovati u Berlinu kod Albe, koja je također izgubila prva dva dvoboja. U skupini je još Valencia, koja je na omjeru 2-0.