Poraz Donne Vekić u drugom kolu kvalifikacija

Donna Vekić/Getty Images

Na poraz Ane Konjuh nastavila je i Donna Vekić, nažalost u istom `tonu´. Tenisačice se nisu uspjele plasirati u glavni ždrijeb.

U drugom kolu kvalifikacija hrvatska tenisačica Donna Vekić za protivnicu je dobila Nizozemku Kiki Bertens. Nakon meča koji je trajao sat i pol, Vekić nije uspjela doći do glavnoga ždrijeba.

Početak prvog seta išao je u korist Vekić kada je povela s 2:0 da bi zatim nanizala pet izgubljenih gemova koje je Bertens iskoristila u svoju pobjedu. U drugom setu sličan scenarij,  Vekić na početku `predvodi´ s 2:0, ali na kraju ipak gubi.

Nizozemka je slavila u oba seta i to rezultatom 6:3, 7:5. Donna Vekić ovim porazom je izgubila mogućnost za glavni ždrijeb.

Od hrvatskih tenisačica ostala je jedino Mirjana Lučić- Baroni koja će u prvom kolu igrati protiv Caroline Garcije.