Poraz Hrvatske u Budimpešti

Mađarska je preokrenula vodstvo Hrvatske.

Hrvatska je upisala prvi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine. Mađarska je nakon preokreta bila bolja rezultatom 2:1

Mađarska – Hrvatska 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Rebić (13′), 1:1 Szalaia (34′), 2:1 Patkai (76′)

Mađarska: Gulacsi – Lovrencsics, Barath, Orban, Kadar – Patkai, A.Nagy – D.Nagy (38. Varga), Szoboszlai, Dzsudzsak- Szalai

Hrvatska: Kalinić – Jedvaj (77. Petković), Lovren, Vida, Barišić (29. Leovac) – Modrić, Brozović, Rakitić – Perišić, Rebić (67. Brekalo) – Kramarić

Zlatko Dalić odlučio se za rekonvalescenta Tina Jedvaja na desnoj strani naše obrane, a u odnosu na susret s Azerbajdžanom u prvih 11 su Brozović i Rebić, te suspendirani Dejan Lovren. Na klupi za pričuve ostali su Ćaleta-CarPetković, Brekalo i Kovačić.
Hrvatska se nametnula posjedom na početku utakmice, a prvi pokušaj imali su u 4. minuti kada je Lovren glavom prebacio gol nakon centaršuta Modrića. Dvije minute kasnije dobar pokušaj Perišića, ali je domaći vratar Gulacsi bio siguran. Prva velika prilika Hrvatske u 7.minuti, ali Kramarić je prebacio gol nakon dobrog ubacivanja Borne Barišića. Igra se odličan nogomet, prva opasnost pred vratima Hrvatske, ali je obrana na vrijeme očistila centaršut Mađara. U 10. minuti dobar pokušaj Lovrencsicsa, ali Kalinić odbija u korner.

Hrvatska je povela nakon što se Rebić odlično snašao u šesnaestercu nakon prodora Luke Modrića i čiju je loptu proslijedio Kramarić. Vrlo sadržajnih prvih 15 minuta i jako dobra igra naše momčadi. U 20.minuti dobar pokušaj domaćina, ali je Szalai  za djelić zakasnio na loptu. Borna Barišić ostao je ležati, nadamo se da nije ništa ozbiljnije i da će uspjeti nastaviti utakmicu. Inače odigrao je zapaženih 28 minuta. Ipak ne može nastaviti, a umjesto njega ulazi igrač Dinama, Marin Leovac. Hrvatska se nakon vodstva povukla i čeka priliku iz kontranapada.

Domaćin dolazi do izjednačenja pogotkom igrača s brojem 9, Adama Szalaia. Igra se 35. minuta susreta. Vrlo dvojbena Williama Colluma koji je čini se propustio svirati kazneni udarac za domaćina nakon nespretne reakcije Dejana Lovrena. U 40.oj minuti prva zamjena u redovima domaćina, igru je napustio Dominik Nagy, a ušao je Roland Varga.

Hoćemo pobjedu ori se tribinama Groupama Arene u Budimpešti. Vlašić, Brekalo i Petković pojačali su zagrijavanje. Dobar pokušaj Perišića u 60. minuti, ali malo pokraj gola. Hrvatska je uspostavila kontrolu i trenutno ima više od igre, ostalo je još pola sata do kraja utakmice. 24 minute ostalo je do kraja utakmice, a dolazimo do druge zamjene u našim redovima, igru je napustio Rebić, a ulazi mladi Josip Brekalo. Mladi Wolfsburgov ofenzivac unio je dosta živosti u igru naše momčadi. Nažalost, nakon kornera u 76. minuti Mađari su poveli pogotkom Patkaia.

Dalić je iskoristio svoju posljednju zamjenu, Petković je ušao u vrh napada, igru je napustio Tin Jedvaj. Vida je ostao ležati nakon kornera, izbornik više nema zamjena, nadamo se da je s Domagojem sve u redu. Nevjerojatno je što su sada promašili Mađari koji nisu iskoristili poigravanje Rakitića i Perišića. U 85.minuti igru je napustio kapetan Mađarske, Dzsudzsak, a u igru je ušao igrač s brojem 21, Barnabas Bese. Dobra prilika Hrvatske u 90. minuti, ali Lovren nije stigao loptu Brozovića. Sudac je pokazao 5 minuta nadoknade. Završio je susret, Mađarska je Hrvatskoj nanijela prvi poraz i potpuno zasluženo odnijela sva 3 boda na oduševljenje svojih navijača. Hrvatsku čekaju teške kvalifikacije.