Poraz mladih rukometaša u Njemačkoj

Hrvatska juniorska reprezentacija nakon priprema Međunarodnog turnira u Mađarskoj i priprema u Umagu uputila se u Njemačku. Izabranike Hrvoja Horvata na gostovanju čekale su dvije utakmice protiv domaćina, a u prvoj utakmici slavlje je otišlo u ruke vršnjaka iz Njemačke.

Hrvatska je dobro igrala prvo poluvrijeme i držala svoj tempo igre. Koncentriranim napadom i čvrstom obranom do odlaska na poluvrijeme stekla je tri pogotka prednosti (16:13). U drugom dijelu susreta Hrvatska je na kratko oslabila, dok su suparnici pojačali tempo i izjednačili. Velika borba trajala je do samog kraja utakmice, a po isteku 60. minute pobjeda je otišla na stranu Njemačke rezultatom 30:28.

Najefikasniji bio je Marin Šipić s osam golova, a njih pet dodao je Filip Glavaš.

Novi susret Hrvatsku čeka, 7. siječnja, kada će od 18 sati snage odmjeriti s istim protivnikom.

Hrvatska: Tomislav Stojanović, Filip Glavaš, David Mandić, Dorian Markušić, Arijan Beliga, Sandro Samardžić, Ivan Martinović, Marin Šipić, Moreno Car, Andrej Obranović, Ante Babić, Tin Lučin, Jakov Vrdoljak, Petar Medić, Marko Čorić.